Uczymy się w Wojcieszowie

13 grudnia 2012 w Szkole Podstawowej w Wojcieszowie odbyło się otwarte spotkanie w ramach „Kursu zdrowego stylu życia”. Spotkanie dotyczyło wpływu stresu na zdrowie człowieka. 

Uczestnicy/Uczestniczki poznali najnowsze doniesienia ze świata nauki dotyczące wpływu stresu na funkcjonowanie człowieka w sferze emocji, fizjologii, sprawności myślenia i uczenia się oraz zachowań.

Najważniejszym elementem spotkania było zapoznanie uczestników/uczestniczek z technikami skutecznego radzenia sobie w sytuacjach trudnych, stresujących oraz przedstawienie różnych technik relaksacyjnych.

Podczas ćwiczeń uczestnicy/uczestniczki mieli możliwość sprawdzić reakcje swojego organizmu na stres oraz przyjrzeć się stosowanym przez siebie technikom redukcji stresu. Dzielili się swoimi doświadczeniami i obserwacjami dotyczącymi własnego sposobu radzenia sobie w sytuacjach stresujących.

Ćwiczenia pozwoliły wszystkim odkryć swój osobisty potencjał i sprawdzone techniki, które uważają za najbardziej skuteczne oraz poznać nowe sposoby, które mogą wykorzystywać w przyszłości.

Największe emocje wzbudziły ćwiczenia związane z afirmacją i redukowaniem stresu, zwłaszcza ćwiczenie „świnka Balbinka”;-).

Wszyscy opuszczali spotkanie w doskonałych humorach oraz z dużą porcją wiedzy, jak zredukować negatywne skutki stresu i dzięki temu żyć zdrowo.

Małgorzata Pokosz

Centrum Językowe PCKK

Kursy języków obcych

Język polski dla obcokrajowców

Realizujemy też kursy dofinansowane ze środków UE dla Pracodawców i pracowników MŚP

- pomagamy przygotować wnioski do programu

Sekretariat PCKK

Sekretariat PCKK
ul. Wolności 29
jest czynny 
pn w godz. 10:00 - 18:00
wt-pt w godz. 8:00 - 16:00

Polecamy

 

LOGO CJPCKK nowe mini
 
CDN PCKK
 
 
 
Złote Myśli