Doskonalenie drugą naturą człowieka - Jeżów

„Doskonalenie drugą naturą człowieka” – kursy dla dorosłych z gminy Jeżów Sudecki

Celem projektu „Doskonalenie drugą naturą człowieka” jest zwiększenie aktywności edukacyjnej min. 40 mieszkańców gminy Jeżów Sudecki w okresie I-VI.2013.

W ramach projektu zostaną przeprowadzone bezpłatne kursy, które pozwolą na zdobycie praktycznej wiedzy i umiejętności, możliwych do wykorzystania w pracy i życiu codziennym.

Działanie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

 

Kursy rozwijające kompetencje, realizowane w ramach projektu:

Mała firma w Internecie - szkolenie adresowane do osób, które rozpoczynają lub prowadzą własną działalność gospodarczą. Uczestnicy poznają teorię reklamy i marketingu w sektorze internetowym oraz będą mieli okazję na tej podstawie zaplanować skuteczną strategię zaistnienia w sieci WWW.

Podstawy obsługi klienta - szkolenie skierowane do osób pracujących lub poszukujących pracy w usługach lub handlu (w tym agroturystyki). Zakres tematyczny obejmuje: zasady komunikowania się i budowania relacji z klientami, sposoby analizy i oceny potrzeb klienta, techniki aktywnego słuchania, profesjonalne prezentacje produktów z zastosowaniem języka korzyści, obsługa „trudnego” klienta.

Podstawy florystyki użytkowej – na kursie zostaną omówione i zaprezentowane zasady tworzenia kompozycji kwiatowych, dobór i utrwalanie roślin, florystyka w otoczeniu – dekoracje okolicznościowe, aranżacja kwietników i rabatek, itp.

Kurs fotografii cyfrowej (Uczestnicy korzystają z własnych aparatów cyfrowych) - szkolenie obejmuje m. in.: omówienie parametrów współczesnych aparatów fotograficznych, zasady fotografowania krajobrazów, zasady fotografowania ludzi, przedstawiania emocji, zasady fotografowania niewielkich obiektów (makrofotografia), podstawy obróbki zdjęć, przygotowanie zdjęć do publikacji, prawa autorskie.

Kurs rękodzieła – kurs obejmie techniki rękodzielnicze: dekoracje przedmiotów codziennego użytku oraz biżuterii techniką decoupage, wykonywanie dekoracji
z wykorzystaniem elementów florystycznych, wykonanie dekoracji z owoców i warzyw – sztuka carvingu, techniki szydełkowania i dziergania na drutach. Zostaną ponadto omówione tematy takie jak pozyskiwanie materiałów i sposoby kalkulacji kosztów, pokazanie możliwości wykonywania pracy chałupniczej i sprzedaży wyrobów.

 

Wszystkie kursy odbywają się w godzinach popołudniowych.
Planowana częstotliwość zajęć – 1 raz w tygodniu.


Miejsce kursów: Zespół Szkół w Jeżowie, Szkoła w Siedlęcinie
lub Centrum Edukacji w Dziwiszowie

 

Szczegółowy opis kursów, regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdują się w plikach do pobrania. Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy dostarczyć do dnia 20.01.2013 do sekretariatu Urzędu Gminy lub biura projektu w PCKK na ul. Mickiewicza 10 w Jeleniej Górze, przesłać faxem na numer 756494161 lub wysłać pocztą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Pliki do pobrania:
  Ulotka informacyjna.pdf

  Regulamin.pdf 
  Formularz zgłoszeniowy.doc 

Centrum Językowe PCKK

Kursy języków obcych

Język polski dla obcokrajowców

Realizujemy też kursy dofinansowane ze środków UE dla Pracodawców i pracowników MŚP

- pomagamy przygotować wnioski do programu

Sekretariat PCKK

Sekretariat PCKK
ul. Wolności 29
jest czynny 
pn w godz. 10:00 - 18:00
wt-pt w godz. 8:00 - 16:00

Polecamy

 

LOGO CJPCKK nowe mini
 
CDN PCKK
 
 
 
Złote Myśli